| Name | Thin Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Width | 48 |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Shape | Sheet |
| Tolerance | ±0.003 |
| Hardness | 90 |
| Name | Stainless Steel Sheet 304 |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | Cold Rolled Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Formability | Excellent |
|---|---|
| Thickness | 0.035 |
| Weldability | Good |
| Length | 96 |
| Tensile Strength | 75 Ksi |
| Length | 96 |
|---|---|
| Hardness | Hardness |
| Elongation | 40% |
| Finish | 2B |
| Shape | Sheet |
| Magnetic Permeability | Nonmagnetic |
|---|---|
| Length | 96 |
| Formability | Excellent |
| Tensile Strength | 75 Ksi |
| Yield Strength | 30 Ksi |
| Name | 304 Grade Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | Stainless Steel 5mm Sheet |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | 304 Stainless Steel Perforated Sheet |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |