| Name | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Decorative Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Women's Stainless Steel Jewelry |
|---|---|
| Type | Stainless Steel Angles |
| Technique | Cold Rolled |
| Surface Treatment | Polished |
| HS Code | 722240 |
| Name | Thick Strips |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Steel Coiling |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Stainless Steel Pipe Welding Standards |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Name | Thin Wall Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Name | Cold Rolled Steel Pipe |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Name | SUS Stainless Steel Tube |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Name | Annealed Stainless Steel Tubing |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |