| Name | 3 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Application | Construction, Decoration, Industry, Etc. |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Form | Sheet |
| MOQ | 1 Ton |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Alloy | 1060, 1050, 1100 Etc.. |
|---|---|
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Business Type | Manufacturer |
| Color | Silver,Black,Golden,etc. |
| Corrosion Resistance | Excellent |
| Application | Industry, Decoration |
|---|---|
| Form | Plate |
| Keyword | Aluminum Coil 1060 |
| Melting Point | 660.3°C |
| Note | Customized Service Is Available |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
|---|---|
| Color | White,Customer Requirements |
| Condition | F O H12 H22 H14 H24 H18 H32 H112 Etc. |
| Customized Service | Yes |
| Effective Width | 310 |
| Application | Industry, Decoration |
|---|---|
| Form | Plate |
| Keyword | Aluminum Coil 1060 |
| Melting Point | 660.3°C |
| Note | Customized Service Is Available |
| Application | Industry, Decoration |
|---|---|
| Form | Plate |
| Keyword | Aluminum Coil 1060 |
| Melting Point | 660.3°C |
| Note | Customized Service Is Available |
| Name | Stainless Steel Flanges Suppliers |
|---|---|
| Standard | ANSI, DIN, GB, JIS |
| Material | Stainless Steel |
| Connection | Welding/Thresded |
| Sealing Surface | FF/RF/Mf/Tg/Rj |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Color | Silver |
| Tolerance | ±0.02mm |
| Package | Standard Export Package |
| Application | Industry, Decoration |
|---|---|
| Form | Plate |
| Keyword | Aluminum Coil 1060 |
| Melting Point | 660.3°C |
| Note | Customized Service Is Available |