| Name | Mens Stainless Steel Bangle |
|---|---|
| Type | Stainless Steel Angles |
| Technique | Cold Rolled |
| Surface Treatment | Polished |
| HS Code | 722240 |
| Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Length | 1000mm-6000mm |
| MOQ | 1 Ton |
| Alloy Or Not | IS Alloy |
|---|---|
| Item | Aluminum Tube/Pipe |
| Manfacture Cold | Drawn/cold Rolled |
| Muffler Type | Center Muffler |
| Outer Diameter | 5-200mm |
| Name | Wooden Box Steel Tube |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Alloy Or Not | IS Alloy |
|---|---|
| Item | Aluminum Tube/Pipe |
| Manfacture Cold | Drawn/cold Rolled |
| Muffler Type | Center Muffler |
| Outer Diameter | 5-200mm |
| Alloy Or Not | IS Alloy |
|---|---|
| Item | Aluminum Tube/Pipe |
| Manfacture Cold | Drawn/cold Rolled |
| Muffler Type | Center Muffler |
| Outer Diameter | 5-200mm |
| Width | 48 |
|---|---|
| Tolerance | ±0.003 |
| Shape | Sheet |
| Hardness | 90 |
| Tensile Strength | 75 Ksi |
| Name | 80mm Stainless Steel Tube |
|---|---|
| Steel Grade | 300 Series,400 Series,200 Series,304L,316L Etc |
| Type | Welded,Seamless |
| Welding Line Type | ERW,Seamless,Spiral Welded,EFW,weld/seamless |
| Standard | ASTM,JIS,AISI,DIN |
| Application | Aircraft, Automobile, Building, Electronic, Etc. |
|---|---|
| Condition | F O H12 H22 H14 H24 H18 H32 Etc. |
| Customized Service | Yes |
| Density | 2.7 G/cm³ |
| Effective Width | 310 |
| Name | Pe Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |