| Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
| Length | 1000mm-6000mm |
| MOQ | 1 Ton |
| Name | Hot Rolled Stainless Steel |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | Decorative Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Tisco Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | Ss Steel Plate |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled,Hot Rolled |
| Application | Construction,Industry,Decoration |
| Standard | ASTM,AISI,GB,DIN,JIS |
| Length | Customer's Requirement,1000mm-6000mm Or As Clients' Requirements |
| Name | 1000mm Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Name | 316l Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Finish | 2B/NO.1/NO.4/mirror |
| Width | 1220/1500/2000/2500/6000mm |
| Payment Term | FOB/CFR/EXW |
| Application | Construction,chemical,Industry |
| Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Surface | 2B, BA, 8K, No.4, HL, Embossed, Etched, Etc. |
| Form | Sheet |
| Length | 1000mm-6000mm |
| Material | 316L Stainless Steel |
| Edge | Mill Edge, Slit Edge |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Color | Silver |
| Tolerance | ±0.02mm |
| Package | Standard Export Package |